Johannes Sadeler
(Bruxelles, 1550 - ?, 1600)
L'INFERNO
acquaforte, mm 182x235
al recto, in basso a sinistra: "T. B. Amst. inve I Sadot. scal. ex."; in basso al centro: "Nunc iterum peragenda tibi pro turpibus ausis, Haec lue pro, meritis stygias demersa paludes, / Impia, qualis erat, turba, peracta dies. Praeda recens furus dilanianda tribus"
al verso, in basso a destra, timbro: "COLLEZIONE GUIDETTI"
THE HARROWING OF HELL
etching, 182x235 mm
on the recto, lower left: "T. B. Amst. inve I Sadot. scal. ex."; lower centre: "Nunc iterum peragenda tibi pro turpibus ausis, Haec lue pro, meritis stygias demersa paludes, / Impia, qualis erat, turba, peracta dies. Praeda recens furus dilanianda tribus"
on the back, lower right, stamp: "COLLEZIONE GUIDETTI"
Provenienza
Firenze, collezione Roberto Guidetti