CORRADO CAGLI
(Ancona 1910 - Roma 1976)
Ritratto
1961
olio su carta intelata
cm 39x44
firmato e datato in bassoa destra
Portrait
oil on paper applied canvas
39x44 cm
signed and dated bottom right