Shohachi Kimura
(Tokyo 1893 - Tokyo 1958)
AUTORITRATTO
olio su tavola, cm 45x38
firmato e datato "1916 Autumn" in alto a destra
SELF-PORTRAIT
oil on panel, 45x38 cm
signed and dated "1916 Autumn" upper right