Giorgio Oprandi
(Lovere 1883 - 1962)
MOUNTAIN PLATEAU
oil on plywood, 40x50 cm
on the reverse: titled, signed and dated "1938"
ALTOPIANO MONTANO
olio su compensato, cm 40x50
retro: titolato, firmato e datato “1938”