TIMED AUCTION | PAINTINGS, FURNITURE AND WORKS OF ART

thu 4 - thu 11 July 2019
Online auction 310
47

Luigi Michelacci
(Forlì, 1879 - Firenze, 1959)

Luigi Michelacci

Luigi Michelacci

(Forlì 1879 - Firenze 1959)

VENEZIA

acquaforte, cm 19,5x30

VENICE

etching, cm 19,5x30

Provenienza

Collezione Umberto Canti, Firenze