MODERN AND CONTEMPORARY ART | ONLINE

thu 25 June - thu 2 July 2020
Online auction 347
200

Nino Franchina ©
(Palmanova (ud), 1912 - Roma, 1987)

Nino Franchina

€ 200 / 400

NINO FRANCHINA
(Palmanova (Ud) 1912 - Roma 1987)
Scalatore
1935
china su carta
cm 28,5x22,5
firmato e datato

Climber
1935
china on paper
28.5x22.5 cm
signed and dated