Alessandro La Volpe
(Lucera (Foggia) 1820 - Roma 1887)
CAMPAGNA NAPOLETANA
olio su tela, cm 70x132firmato e datato "1866" a sinistra
NEAPOLITAN COUNTRYSIDE
oil on canvas, 70x132 cmsigned and dated "1866" on the left