Donatello Gabbrielli
(Scandicci 1884 - Scandicci 1955)
EROS SHARPENING HIS ARROWS
marble, h. 51 cm
signed
EROS CHE APPUNTA LE FRECCE
marmo, alt. cm 51
firmato
Provenienza
Eredi Gabbrielli