TIMED AUCTION | OLD MASTER AND 19TH CENTURY DRAWINGS AND PRINTS

tue 26 April - thu 5 May 2022
Online auction 1127
41

Salvator Rosa

€ 300 / 500

Salvator Rosa

(Napoli 1615 - Roma 1673)

THE DEATH OF MARCUS ATILIUS

etching on laid paper, 467x730 mm (plate)

lettered on plate bottom center "Io: Bapte, Ricciardo Amico Unico / Attilium Regulum in præcipitis Fortunæ uertigine tot inter clavos firmioris costantiæ centrum"  and signed "Salvator Rosa Inv. pinx. Scul."

LA MORTE DI MARCO ATTILIO REGOLO

acquaforte su carta vergellata, mm 467x730 (lastra)

dedicata in basso al centro "Io: Bapte, Ricciardo Amico Unico / Attilium Regulum in præcipitis Fortunæ uertigine tot inter clavos firmioris costantiæ centrum" e firmata "Salvator Rosa Inv. pinx. Scul."