Salvator Rosa
(Napoli 1615 - Roma 1673)
THE DEATH OF MARCUS ATILIUS
etching on laid paper, 467x730 mm (plate)
lettered on plate bottom center "Io: Bapte, Ricciardo Amico Unico / Attilium Regulum in præcipitis Fortunæ uertigine tot inter clavos firmioris costantiæ centrum" and signed "Salvator Rosa Inv. pinx. Scul."
LA MORTE DI MARCO ATTILIO REGOLO
acquaforte su carta vergellata, mm 467x730 (lastra)
dedicata in basso al centro "Io: Bapte, Ricciardo Amico Unico / Attilium Regulum in præcipitis Fortunæ uertigine tot inter clavos firmioris costantiæ centrum" e firmata "Salvator Rosa Inv. pinx. Scul."