ARCADE | 19th AND 20th CENTURY PAINTINGS

tue 10 October 2023
Live auction 1232
280

Achille Cattaneo
(Limbiate, 1872 - Milano, 1931)

Achille Cattaneo

€ 500 / 800

Achille Cattaneo

(Limbiate 1872 - Milano 1931)

SNOW-COVERED CITY

oil on canvas, 50.5x65 cm

signed lower left

CITTÀ INNEVATA

olio su tela, cm 50,5x65

firmato in basso a sinistra