Ulisse Cambi
(Firenze 1807 - 1895)
BUST OF A WOMAN
white marble, 65x41x21 cm
signed and dated "1855" on the reverse
BUSTO DI DONNA
marmo bianco, cm 65x41x21
firmato e datato "1855" sul retro