19th CENTURY PAINTINGS

wed 20 November 2024
Live auction 1333
63

Auguste Serrure

€ 1.500 / 2.500

Auguste Serrure

(Belgio 1825-1902)

WINTER GALLANTRIES

oil on canvas, 47x66 cm

signed and dated "1863" lower left

GALANTERIE INVERNALI

olio su tela, cm 47x66

firmato e datato "1863" in basso a sinistra